free html5 templates

© Copyright 2019 Kamil Hazy - All Rights Reserved

Odnoga rio Itaya w miescie Iquotos w Peru

Wojciech Tomsia

Mobirise

Fauna: apistogramma atahualpa , rybka z rodziny pielegnicowatych a dokladniej pielegniczka

Odnurze rio Itaya w miescie Iquotos w Peru

Biotp ktory przedstawiam jest to typowy black water , wybrany przezemnie fragment rzeki jest to plytkie odnurze plynace przez las , gdzie widocznosc w wodzie jest w miare dobra. W glebszych miejscach rzeki widok pod woda jest niemozliwy gdyz nic nie widac. Ph wacha sie pomiedzy 3,5-5,5 jak wiadomo w porze suchej bedzie ono mniejsze , twardosci na ogol sa w granicach 0. Temperatura wacha sie pomiedzy 23-28 stopni C. Naturalne srodowisko tworza drzewa i liscie gnijace pod woda i wytwarzajace garbniki co znacznie ja zakwasza.

Zbiornik ktory prezentuje ma 90 cm dl , 40 szer i 35 wysokosci , za filtracje sluzy filtr zewnetrzny aquel minikani , oswietlenie zwykla lampka led oraz tasma led uzywane w zaleznosci od pory dnia i pogody , wlaczniki czasowe do swiatla , podmiany wody samej ro w zaleznosci od pory deszczowej czy suchej , sprawdzam ph testami kropelkowymi.

Wiedze czerpalem ze stron internetowych : seriouslyfish , wikipedia , apistosites oraz od ludzi ktorzy tam lowili ryby ( Luis Alejandro Silva Paima) i prowadza strony na facebooku (Floema).


Komentarze:

Mam wrażenie, że zdjęcia przedstawiają zbiornik w różnych etapach jego rozwoju. Nie wiem jak mam to do końca oceniać. Jakość zdjęć równiez mogłaby być lepsza. W aranżacji brakuje mi wiekszego zagracenia dna i "syfku". Szyszki olchy traktuję in minus - najlepiej umieszczać je w miejscach niewidocznych. Opis bardzo słaby.

Zdjęcia przedstawiają zbiornik z różnych etapów powstawania, ciężko mi powiedzieć które zdjęcie jest tym głównym. Opis pozostawia wiele do życzenia.

Słabej jakości zdjęcia, główne zdjęcie ciężko odróżnić od reszty…