bootstrap website templates

© Copyright 2019 Kamil Hazy - All Rights Reserved

Rzeka Kwae Noi w miejscowości Sai You Distroct w Prowincji Kanchanaburi na terenie Parku Narodowego „Sai York National Park”, Tajlandia

Magda Szubska

Mobirise

Odtwarzany biotop odwzorowuje rzekę Kwae Noi w miejscowości Sai You Distroct w Prowincji Kanchanaburi na terenie Parku Narodowego „Sai York National Park”. Jest to dokładnie południowo zachodnia część Tajlandii. To przepiękne malownicze miejsce obfitujące w drzewa mangrowe oraz cedrowe, a także pięknie kwitnące storczyki.

W rzece tej występują m.in. Badis khwae, Garra Rufa, Ambastaia Sidthimunki, Microdevario kubotaj oraz oczywiscie zamieszkująca opisywany następnie zbiornik Channa Gachua.

Opis zbiornika:

Wymiary: 60/70/200,

2 Filtry zewnętrzne: Ikola 1200,

Parametry wody: pH 6,5 ; GH 10, temperatura 24st C.

Woda w akwarium podmieniana jest raz w tyg w ilości 1/4 wody.

Rośliny znajdujące się w zbiorniku:

- Microsorium pteropus narrow,

- Cryptocoryne Crispatula Var. Balansae,

- Vallisneria americana Natans,

- Vallisneria sp. Gigantea,

- Cryptocoryne Wendtii.

Ryby zamieszkujące zbiornik:

Channa Gachua w ilości 4 sztuk.

Źródłem pozyskania przez autora informacji to literatura fachowa: „Indian Ornamental fishes” Heiko Blecher,

źródła internetowe m.in. www. Akwa-mania.mud.com.pl, fora i grupy o tematyce akwarystycznej, Czasopisma akwarystyczne.

Komentarze:

Słaby opis. Niestety jest to dość powszechna bolączka. Zdjęcie zbiornika również pozostawia trochę do życzneia. Roślinność nie jest do końca poprawnia dobrana. W aranżacji przede wszystkim gryzie mi się miks drewna, które nie do końca pasuje do siebie - tam gdzie leży większa kłoda raczej nie używałbym poskręcanych i drobniejszych korzeni.

Pierwsze co rzuca się w oczy to brudna tylna szyba, wpływa to bardzo niekorzystnie na odbiór tego zbiornika. Opis bardzo skąpy.

Czegoś zabrakło w tym akwarium, pomysłu i jakiejś ingerencji nieładu który towarzyszy biotopowym zbiornikom. Brudna szyba daje kiepski efekt.